×

Honor Rolls

West Branch

Intermediate School

All A’s

Third Grade: Aubree Adams, Lilah Baird, Averie Barr, John Bates, Kent Benner, Maci Blaine, Claire Bloss, Willow Ann Burton, Brieanna Call, Charlee Campbell, Sutton Clay, Kadence Dibert, Matthew Edwards, Blake Emerson, Kennedy Fritz, Carter Hilliard, Jason Irey, Kyla Jones, Alexis Karlen, Parker Loper, Maverik Martig, Gretchen McCormick, Ava McGuire, Erin Patrick, McKean Patterson, Aurora Rohaley, Beau Runk, Lily Sanor, Preston Sanor, Tenley Stitle, Sadie Weaver, Camrynn Weisent, Zayla Woods

Fourth Grade: Leah Barnett, Conner Blile, Grace Boyle, Madilyn Brammer, Layla Carreon, Harley Clingerman, Shawn Coker, Ava Cope, Regan Daley, Mahlon Fritz, Madilyn Hoopes, Kaylee Hoops, Camryn Madden, Dane Martucci, Cameron Mason, Michael McCartney, Addison J. Miller, Emilee Postiy, Maria Postiy, Aiden Sanor, Layla Shinn, Landry Simon, Kimberly Smith, Gianna Strotz, Kase Stryffeler, Eli Tice, Everett Zippay

Honor Roll

Third Grade: Aubree Agnew, Jace Bowlin, Zatheria Burson, Colton Campbell, Scarlet Dawes, Aurora Fersuson, Faith Francis, Ava French, Lillian Hahlen, Peyton Householder, Carlin Jones, Dannia Lux Guitz, Maggie Martig, Gracee Miller, Austin Olinger, Carly Pearson, Drake Peterson, Nathan Phillis, Jackson Raga, Myla Raga, Mason Smith, Cohen Thrasher, Bryer Unkefer, Ryleigh VanKirk

Fourth Grade: Jordan Carrillo, Brady Colian, Eli Colian, Gauge Connor, Delaney Crutchley, Carter Day, Colton Ghezzi, Sophia Hall, Logan Hawk, Kolin Kaley, Alex Kash, Adalyn Ludwig, Aubrey McBride, Mahayla Metz, Truss Milliken, Tiana Mitchell, Cayden Nelson, Martin Offenbecher, Kole Offill, Mason Prendergast, Cecilia Raga, Carleigh Sanor, Cooper Sanor, Logan Williams

Merit Roll

Third Grade: Jackson Adelman, Michael Barringer, Ariana Button, Matthew Dorris, Madelynn Dye, Linden Fannin, Andrew Glass, William Jordan, Allyson Lentz, Joslyn Sands, William Scott, Brody Steel

Fourth Grade: Eli Bell, Logan Dowd, Maci French, Garon Grimm, Wesley James, Alaina Janosik, Jaimi Mossgrove, Lylah Myers, Carter Nathaniel, Iris Nezbeth, Riley Rife, Aislyn Ring, Evelyn Smith

Middle School

All A’s

Fifth Grade: Zoey Carreon, Christopher Daugherty, Brenna Emerson, Renae Emmons, Maxine Hinchliffe, Tatum Householder, Sydney Libb, Carly Loper, Connor Loper, Jenna Mudger, Hayden Mulinix, Camilla Norris, Evelynn Picknell, Jax Rockwell, Lily Scofinsky, Drake Stryffeler, Alyson Tuel

Sixth Grade: Alinee Bacconi, McKenzie Bonnot, Mason Brown, Colton Carli, Drake Coblentz, Luke Curry, Audrey Eaton, Cailyn Fritz, Ellie Hazelbaker, Grady Hirst, Kendelle Hoopes, Audra Householder, Kaidence Hurford, Emma Klingensmith, Cruz Leone, Isabella Linger, Kamryn McDorman, Destiny Mutchler, Lance Myers, Grady Olinger, Austin Pierce, Audrey Ring, Katelyn Schank, Emett Sheen, Jackson Shinn, Sophie Stryffeler, Ellie Tucker

Seventh Grade: Jaycee Blinn, Allie Brammer, Grady Close, Zachary Coffee, Jayna Connor, Jude Corallo, Luke Dyke, Marshall Klemann, Addison Reichenbach, Chloey Sanor, Sara Schmidt, Amanda Strong, Maura Tomko, Raelyn Walker, Kasen Weaver, Benjamin Wilson, Indonika Woods

Honor Roll

Fifth Grade: Ashton Clay, Carter Fritz, Austin Hawk, Easton Jones, Christopher Kosenski, Braden Muniz, Riley Rohr, Vivian Weingart

Sixth Grade: Marcus Adelman, Jeremy Augustein, Grace Bates, Bennett Biggs, Nickolas Blasiman-Volokhov, Travis Bryant, Emmarose Carlton, Evan Francis, Harlyn Haueter, Payton Manasco, Aidan Martig, Kaydence McKean, Zoe Metzger, Jeremy Roller, Caidee Schroeder, Kylah Stryffeler, Carter Thrasher, Judson Weingart, Stella Zippay

Seventh Grade: John Biggs, Lukas Black, Joseph Brooks, Kyla Clapper, Gavin Clay, Adam Corallo, Clayton Day, Ciara Evans, Alli Kanagy, Tallie Muniz, Arya Patel, Christian Pilares, Camdyn Schatz, Alaina Schluneker, Nicholas Scofinsky

Merit Roll

Fifth Grade: Nolan Benner, Piper Bickley, Jacob Blinn, Quincy Rae Burton, Austin Close, Landon Coffee, Millie Dickens, Sydney Lane, Izabella Ludwig, Alyssa Maddox, Addyson Martig, Cameron McCartney-Mason, Emma McLaughlin, Joseph Seefeldt, Brock Weisel, Kenzie Wooten

Sixth Grade: Owen Bloss, Emma Brock, Kylie Grindley, Bryce Hoopes, Leah Irey, Brady Kerns, Katlynn Kiko, Owen Martin, Reed Martucci, Makayla Mayle, Cambrie Nezbeth, Grady Rockwell, Case Sanor, Evan Springer, Kaleb Stinsman, Jax Weber Brock Woost

Seventh Grade: Keira Berger, Abigail Carver, Gabby Cline, Amelia Corallo, Logan Cunningham, Sophia Dorris, Gavin Gregory, Gabriel Higgins, Kenzie Hoover, Abigail Janosik, Caden Jones, Kendyll Kaley, Mollie McDorman, Carley Riesen, Mason Runk, Calee Ruthrauff, Dalton Shell, Michaela Smith, Hannah Solis, Koltin Stryffeler

High School

All A’s

Eighth Grade: Noah Baird, Lauren Cameron, Kyle Day, Alexandrea Ferguson, Neely Gillingham, Zackary Gorby, Carson Graham, Ragan Greeneisen, Eliza Hirst, Zakory Karlen, Camden Lane, Elena Mackall, Boston Mulinix, Baylee Tolley

Freshmen: Beau Alazaus, Sophia Ayers, Gavin Bell, Mary Buehler, Matthew Cederbloom, Chloe Dennison, Michael Dorris, Mikalyn Fitts, Griffin Flickinger, Charity Glista, Lauren Gossett, Carter Hawk, Andrea Janosik, Autumn Johnston, Emmy Jones, Madalyn Klemann, Samantha Koneval, Emma Kosenski, Rosiana Maendel, Shaylee Muckleroy, Emma Sanor, Hunter Shields, Olivia Showalter, Brynn Smith, Nicole Stoffer, Avah Stuller, Tyler Summers, Aaron Tucker

Sophomores: Croesus Brock, Lydia Cackovic, Lachlan Cameron, Anna Curry, Hannah Egli, Kyle Graham, Alexis Gregory, Allyson Hartzell, Haley Hazelbaker, Noah Johnson, Michael Kanagy, Makiah Kutz, Maria Manley, Alexis Pierce, Charity Rastetter, Kami Soles, Emily Sprowl, Chelsea Tharp, Landon Wilson, Allison Zion

Juniors: Alyssa Barnett, Kaylee Burcaw, Amber Caruthers, Asa DeSanzo, Sydney Fetters, Liana Gabrelcik, Jaiden Hancock, Addyson Jones, Gloriana Maendel, Steven Marra, Rachel McGonagle, Brianna Schluneker, Jacek Strotz, Ben Tolson

Seniors: Jordan Anderson, Destany Blake, Oneal Cardinal, Justin Cederbloom, Andrew Coffee, Jimmy Cranston, Emma Egli, Alexis Faudree, Alexa Gossett, Joshua Gregory, Danielle Harrison, Gabrielle Harrison, Garrett Harvey, Alaya Kiser, Jeffrey Legros, Kenneth Marra, Maci McLean, Joshua Meissner, Rylee Milat, Sidney Milliken, Harsh Patel, Jillian Pidgeon, Makayla Randlett, Brock Smith, Joseph Sprague, Macey Stancato, Ian Yarwood

Honor Roll

Eighth Grade: Ariana Aldridge, Lydia Bates, Peter Blanchard, Destiny Cappa, Robby Coler, Makayla Farnsworth, Luke Fye, Olivia Greeneisen, Matilynn Hawk, Isaac Holbrook, Austin Johnson, Gracie Leask, Bryant Madison, Andrew Martig, Isabel Martig, Cadence McCartney-Mason, Sophia McDonald, Josie Milliken, Tessa Nezbeth, Cole Phillips, Carter Shepherd

Freshmen: Lilyann Bonar, Logan Citino, Haley Close, Sophia Gregory, Elizabeth Kerns, Nathan Legros, James McCune, Jr., Kate Slutz, Macalah Sutton, Bella Weber

Sophomores: Morgan Brown, Jocelyn Carte, Mitchell Coffee, Noah Colwell, Dru DeShields, Reed Everett, Lukasz Greschaw, Riley Harris, Taylor Johnson, Kaden Loy, Logan McConnell, Hannah Rush, Trenton Stryffeler, Zachary Wells, McKenzie Whitted, Taylar Whitted

Juniors: Caleb Adams, Gracin Adams, Kadie Bailey, Peyton Bell, Eris Dugan, Morgan Loudon, Samantha Tubbs

Seniors: Emily Algaier, Colin Bircher, David Cunningham, Amanda Davidson, Kole Edwards, Tanner Egli, Elizabeth Flickinger, Ariah Hagan, Brock Hillyer, Bradley Kale, Isabella Laut, Nico Maffei, Vito Maffei, Jelica Mohr, Ethan Overly, Tony Pagnucco, Andrew Phillips, Hannah Schubert, Katelyn Tedrow, Riley Tuel, Donald Widla

Merit Roll

Eighth Grade: Lane Allison, Jax Brooks, Addison Craven, Jack Flickinger, Journey Jenkins, Austin McIlvain, Blakelynn Waugaman

Freshmen: Kennedy Berger, Oneal Everett, Taiva Hagan, Riley Hendershott, James Hill, Jade Howell, Madalyn Klingensmith, Justus Mohr, Ava Parris, Jaxon Robb, Zoe Sanders, Kenneth Starcher, Aubrianna Thomas, Alexis Vlaiku, Macy Wilson Carys Yarwood

Sophomores: Rileigh Altman, Craig Brown, Claire Brunner, Carter Close, Wyatt Courtwright, Thomas Egli, Emmaleigh Johnson, Zachary Lesch, Luke Mackall, Christian Martig, Connor Mayle, Adele Peters, Ella Scofinsky, Casidy Stillion, Lleyton Uphold, Grace Vence, Abbey Wilson

Juniors: Alexis Bias, Joshua Bissett, Madeline Davis, Hayden Hawk, Kiersten Hofmann, Ryan Irwin, Danielle Koneval, Anna Lippiatt, Cayley Madison, Elizabeth McCune, Drew Minich, Khushi Patel, Jennifer Phillis, Abby Schmid, Tori Shields, Jed Smith, Korben Tennefoss, Nick Wilson, Jocelynn Woods, Mara Woost, Julia Zamarelli

Seniors: Destiny Algaier, Seth Ayers, Carter Bailey, Beau Blake, Jacob Brooks, Bailey Campbell, Brandon Carpenter, Halle Cutchall, Ava Decker, Kaylee Greiner, Kaylyn Hicks, Tyler Hicks, David McKeiver, Ryan Pitts, Paige Reardon, Madison Rhome, Jarrod Rose, Shiann Schaefer, Blake Schmidt, Jaci Thomas

South Range

MIDDLE SCHOOL

* Denote All AÌs

FIFTH GRADE: Inara Abdel-Dayem*, Mark Aye*, Ataina Alvarez, Harper Bailey*, Brad Bartels*, Zachary Belcastro*, Brook Beverly*, Autumn Blackburn*, Luke Bomberger, Lola Brian, Ava Burnett*, Dillon Burns, Benjamin Cairns, Caine Carosella, Mikalyn Dado*, Justin Dawson*, Gianna Dellapenna, Brady DeSantis*, Braeden DuPont, Katlyn Durch*, Jacob Emch, Gage Ewing, Kaitlyn Frenger*, Zachary Fromel, Leandra Hartley, Rebecca Heikkinen, Cooper Hicks*, John Hively, Kaylee Holisky, Dylan Hollabaugh*, Adalyn Housley, Zachary Hufnagel*, Grace Humphrey, Ashlin Kelly, Emma Kersten*, Daniel Landis, Scott Leach, Abby Lencyk*, Emalea Licata, Drake Lowry, Riley Lynch*, Lilyana Magielski, Addison Massie, Kourtney McMillin*, Gianna Nagy, Kara Oakes*, Luciano Pascolini, Claire Perry, Mia Quinlan, Reagan Ridgley*, Evan Roller*, Callie Roller, Khloe Shodd*, Hailey Singleton, Drew Starkey, Lily Susak*, Thomas Titus, Nicholas Toy*, Nina Tranovich, Hannah Tringhese, Hannah Uplinger, Nicholas Wellington*, Keith WIllimas, Jack Wilt*.

SIXTH GRADE: Lilah Angus*, Virginia Birkmire, Gino Carrocce, Kesli Carter-Novello, Ruby Cleevely, Steven DiMuzio*, Lana Dougherty, Abigail Edwards, Ally Fieldhouse, Addison Freedy, Demetri Gonatas, Cassie Habeger, Jimmy Hagan, Aleah Hall*, Jordyn Hines, Gavin Hiscox, JJ Kennedy, Kayden Less, Wilson Lower, Vincent Lucente, Mackenzie Mariotti, Hailey McConnell, Avery McGrath, Kaylee McMillin*, Kate Niemla, Dani Peters, Vincent Pulido, Olivia Ramps, Rebecca Ruthrauff, Kensington Scott, Adalyn Sell*, Cruz Smith*, Caiden Tarr, Gabby Taylor, Anna Toy, Jason Vorshak, Lauren Wrobleski, Sadie Yeagley, Eliana Zayas, Parker Zwingler.

SEVENTH GRADE: Hayley Ackerman, Anna Aey, Adam Albaugh*, Quincy Bailey*, Heidi Bartels*, Ella Belcastro, Cooper Brinsko, Josh Burns*, Dallas Burns, Jack Carey, Natalia Chadbourne*, Lincoln Cleevely, Timothy Culler, Tyler Culler, Taylor Dado*, Katie Dance*, Solena DeJesus*, Chloe Dillon, KelCee Duris, Grace Ewing,* Novia Fee*, Jake Fieldhouse, Will Gehring, Caleb Godward, Chloe Gougler, Gia Guerrieri, Lexi Habeger, Eli Judin, Norin Kelly, Ashley Kersten, Brennen Klasovsky, Emerson Kloos, Gary Landsberger, Cassidy Less, Bella Licata*, Michael Lucas*, Stanley Magielski, Mya Markulin*, Cooper Martz, Julia Massacci*, Mia Massacci*, Macy McCullough, Reese McNee*, Garrett Moff, Mason Naples, Anthony Nespeca, Michael Nicholson, Taylor Parry, Kellen Pitzer, Hayden Prokay, Natalie Purton*, Ava Regule*, Brayden Richardson, Ashley Rupert*, Kalleigh Shodd*, Isabella Smith, Edward Stachowicz*, Abigail Steenge, Violet Stepan, Connor Susany, Chase Usis, DJ Veneskey, Dillan Walker, Addison Wardle, Mila Waskin, Ellie Wilt, Carolina Witmer, Katie Wojton.

EIGHTH GRADE: Jaser Abdel-Dayem, Zakarie Amedia, Andrew Brian, Zach Cardinal, Hayden Carey, Corena Carolyne, Michael Chadbourne*, Hunter Cooper*, Heath Crouse, Ella Crumbacher, Adam DiBacco, Zander DiMuzio, Aidan Dominguez, Jessa Flowers, Landon Frank, P.J. Gaia, Michael Garwacki*, Hannah Gettemy, John Gialousis*, Peyton Hines, Landon Hoffman, Morgan Hollister, William Humphrey, Hayden John, Lilly Johnson, Jared Klucinec, Ashlyn Less, Nathan Lewis*, Addie McBurney, Brycen McCabe*, Gloria McCabe*, Preston McCabe*, Nolan MCCabe, Evan McGrath, Julia Meli*, Nathan Meyers*, Asher Moorefield*, Gaven Nagy, Griffin Pahanish, Giada Pauline*, Avery Petruzzi, Jimmy Powell*, Luke Rohan, Kylie Scarpitti, Toby Sell*, Alaina Shehan*, Emmitt Slabach, Dylan Smesko, Luke Starkey, Derek Stratton, Tyson Tarajack, John Tomaino, Shaun Updegraff, Ethan Viano*, Ava Ward*, Alexandria Wellington, Jayli Wilt, Kayla Wine, Owen Yeagley*, Payton Zwingler*.

HIGH SCHOOL

* Denote All AÌs,

FRESHMEN: Kamron Aquisto, Gretchen Bartels, Abigail Baun, Logan Baxter, Dakota Bedenik, Julia Blasko, Brady Burke, Parker Bush *, Logan Butcher, Carissa Byler, Clara Carrocce *, Kylie Crank, Brady Crumbacher, Madison Dado, Nathan Engle *, Luke Gehring *, Adriana Habeger, Joseph Hackstedde, Hannah Holisky, Maya Johnson, Megan Justison, Brittany Kinsey *, Sarah Kuhns, Miranda Lucas *, Anne Lumsden, Grayson Martz, Caden McConnell, Alyssa McElroy, Grace McQuiston, Olivia Meli, Ellayna Meloy, Madison Mook, Brooke Neilsen *, Sydney Penick *, Chloe Puhl, Lucas Regule, Zappa Romeo, Julia Schuler, Matthew Singleton, Johnathan Staffeld, Kylie Sykes *, Dylan Turvey, Nicholas Usis, Cameron Ward, Kayden Wilcox, Bethany Witmer *, Olivia Yeagley.

SOPHOMORES: Joseph Aey, Caleb Agee, Emmett Bailey, Hannah Ball, Emma Balog, Ryan Bartholow, Kyle Blough, Grace Calvin, John Crouse, Emma Cunningham *, Jamie Feren, Leo Gialousis, Zoe Gill, Aidan Hankey *, Abbie Harold, Amanda Hvizdos, Brock Keeble, Hunter Knauf, Ayden Leon, Sidney Less, Gavin Lewis, Shane Lindstrom Henry Lumsden, Madison Marino, Abbey McCabe *, Taylor McClish, Mackenna Meek, Gentry Naples, Hunter Newell, Gianna Pasquale, Bryce Pinter, Maria Primavera *, Elizabeth Protain *, Tori Rhodehamel, Jacob Richardson *, Hailey Rinko, William Skripac, Stanley Smith, Brianna Spencer, Julianna Stachowicz, Jacob Starkey, Samantha Susany *, Kelly Szolek *, Mia Taylor, Meagan Tenney, Christopher Vuletich, Nicholas Vuletich, Jackson Yeagley *, Henry Zinz.,

JUNIORS: Melanie Abend, Alexis Angus, Leah Bachani *, Krista Borton *, Lee Bowman, Jacob Brooks, Raymond Cmil, Logan Cormell, Hannah Crouse *, Salli Dispenza, Dylan Dominguez, Elizabeth Elder, Dezarae Fitzgerald, Kiley Frenger, Alex Garwacki *, Seth Gavalier, Shawn Georgiadis, Alexis Giles, Julia Gregory, Hannah Heikkinen, Xander Hull, Hayley Humphries *, Reagan Irons, Ashley Johnson, Braden Johnson, Jennifer Johnson *, Cali Joing, Liam Justison, Clayton Kramer, Isabella Less, Logan Less, Kiley Lewis, William Lovitz, Lauren Lowery, Marisa Maillis, Michael Markulin *, Mya McCarthy, Kiley McConnell *, Jerilyn McCullough, Makenna McGrath *, Olivia Mihin *, Brianna Miller *, Sierra Murzda, Mark Naples, Phillip Naples, Trevor Nenichka, Katrina Nichols, Julie Ostrowski *, Andrei Pagnotta, Gavin Pahanish, Cory Penick *, Quentin Pew *, Myranda Plunkett, David Prokay *, Maya Regule *, Sydney Rhodehamel *, Hannah Ritchie, Stephen Rohan, Allison Sauerwein, Parker Schuler, Cale Schwonek, Alexia Shehan, Jamie Slaven, Taylor Smesko *, Ellie Spencer, Sadie Spencer, Brian Standley, Joey Stebelton, Kaiden Sykes *, Camden Thomas *, Alyssa Tracy, Mallory Vidman *.

SENIORS: Taylor Aquisto, Olivia Amato *, Jayden Bair, Gavin Batdorff *, Madeline Bennett *, Logan Bequeath, Megan Black *, Luke Blasko, Nate Brown, Spencer Bush *, Laura Byler *, Noah Cannon, Isaac Castle, Danielle Catullo *, Trevor Cooper, Luke Crumbacher, Reed Deak, Isabella Delserone, David DeSantis, Giana DeGaetano, Ava DiMuzio *, Antonios Douropoulos, Zebulun Garlough *, Jacob Gehring, George Getsy *, Gretta Graffius *, Tessa Gwirtz *, Carter Hull, Michael Hvizdos, Robert Kaiser *, Nataley Kemmer *, Makayla Kersten *, Alexis Ketterer, Dallas Kittel, Jenna Knapik, Breeanna Kohler *, Alex Kuzior *, Thomas Landry, Anthony Lepore, Hailey Lewis *, Naseem Maali, Joshua Marino *, Luke McConnell *, Anita McCoy, Brandon Mikos, John Moore *, Makenna Morucci *, Connor Nichols, Harley Novak, Michael Orr, William Pancake *, Makenzie Pappas, Dominic Pasquale, Michael Patrone, Michael Perry, Andrew Primavera, Lainee Puhl *, Courtney Rapp, Emily Razo, Ryan Richardson, Sara Ryan, Marina Schneider *, Kaleb Sepe, Audrey Shannon *, Garrett Sheets, Isabella Sikora, Macy Slabach, Hannah Staffeld, Jillian Strecansky *, Magda Sutherland *, Abby Susak, Paige Tabor, Eli Taylor *, Ava Viano, Logan Weaver, Justin Weingart *, Leigha Wine *.

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

COMMENTS

Starting at $4.50/week.

Subscribe Today