×

TRACK AND FIELD RESULTS

Columbiana Track and Field Invitational

Saturday

BOYS RESULTS

TEAM STANDINGS: 1. Streetsboro 116.5, 2. Columbiana 91, 3. Ursuline 59, 4. Akron Springfield 57, 5. Jackson-Milton 41, 6. Wellsville 32, 7. South Range 28, 8. Malvern 27, 9. Canfield JV 26, 10. Brookfield 16.5.

3200 RELAY: Streetsboro 8:55.50; 110 HURDLES: Clancy Chrystal (Ursuline) 15.3; 100 DASH: Aiden Jones (Brookfield) 11.7; 800 RELAY: Streetsboro 1:35.6; 1600 RUN: Cole Graham (Jackson-Milton) 5:02; 400 RELAY: Streetsboro 45.3; 400 DASH: Miach Schuster (Streetsboro) 52.0; 300 HURDLES: Dylan Sztary (Ursuline) 42.5; 800 RUN: Eric Tiller (Streetsboro) 2:10.7; 200 DASH: Kylan Rue (Streetsboro) 23.4; 3200 RUN: Cole Graham (Jackson-Milton) 10:31.4; 1600 RELAY: Columbiana 3:40.6; DISCUS: Jacob Brooks (South Range) 133-5; SHOT PUT: Jacob Brooks (South Range) 46-1; LONG JUMP: Collin Schick (Columbiana) 18-3; HIGH JUMP: Collin Schick (Columbiana) 5-8.

——

GIRLS RESULTS

TEAM STANDINGS: 1. Streetsboro 124, 2. Canfield JV 60, 3. Columbiana 59, 4. Akron Springfield 56, 5. Malvern 54, 6. Ursuline 30, 7. Brookfield 27, 8. Jackson-Milton 26, 9. Salem JV 16, 9. Leetonia 16, 11. Wellsville 8, 11. South Range 8.

3200 RELAY: Streetsboro 10:43.1; 100 HURDLES: Kasia Miller (Canfield JV) 18.00; 100 DASH: Julia Rapp (Columbiana) 12.9; 800 RELAY: Malvern 2:02.3; 1600 RUN: Paige Peshina (Malvern) 5:46.2; 400 RELAY: Columbiana 52.8; 400 DASH: Taylor Ivory (Streetsboro) 1:01.8; 300 HURDLES: Ava Littler (Canfield JV) 52.1; 800 RUN: Julia Laudato (Streetsboro) 2:36.7; 200 DASH: Julia Rapp (Columbiana) 26.0; 3200 RUN: Grace Frient (Akron Springfield) 12:53.3; 1600 RELAY: Streetsboro 4:33.5; DISCUS: Bailey Hackett (Brookfield) 103-2; SHOT PUT: Molly Gibson (Leetonia) 31-10.5; LONG JUMP: Julia Rapp (Columbiana) 14-8.5; HIGH JUMP: Allison Laudato (Streetsboro) 4-6.

——

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

Starting at $4.50/week.

Subscribe Today