×

GOLF RESULTS

Brittain League

at East Palestine C.C.

Team winners (four-man, two-ball): Gary Little, Carl Morgan, Dan Mathews, Roger Lindsey.

Skill winners: No. 2, Rick Huston; No. 4, Carl Morgan; N. 7, Rick Huston; No. 9, Tony Workman.

Skins, No. 1, Rick Huston, No. 5, Dan Mathews, No. 7, Rick Huston; 50-50, Clarke Wolfe.

Pinky’s Tavern, Coin Line Service

Eagle Pass League

Standings: Lenny VonFeldt & Steve Smith 96 1/2, Jerry Gabriel & Jeff Cain 95 1/2, Dick Cope & Kevin Beresford 92, John Arter & Scott Cope 92, Jay Gamble & Lucian Clewell 85 1/2, Chuck Sluss & Brian Bostick 81, Chad Wood & Rod Davison 78 1/2, Bob Reeder & Galen Brandt 77, Bryon Mountz & Rick Beadles 69 1/2, Steve Funk & Vint Milbank 69 1/2.

Low Gross: (individivual) Galen Brandt 36; (team) Galen Brandt & Rod Wright 79.

Low Net: (individual) Steve Stewart 30; (team) Jerry Gabriel & Jeff Cain 64.

Lisbon Barber Shop/Soltis Electric, LLCl

Eagle Pass Monday Night League

Standings: Damin Beadnell-Zach Maley 124, Rick Garrett-Jeff Morrow 108 1/2, Braden Davison-Colton Bowen 106, Cody Dickents-Tom Kidder 105 1/2, D’Andrew Soltis-BJ Mango 101, Denny Dinger-Harry Matheny 99, Galen Brandt-Coty Chestnut 97 1/2, Don Kuttler-Jason Greaver 94, Ryan Powell-Ryan Sluss 93, Mike Bradley-Seth Arter 91 1/2, Mike Gruszecki Jr.-Dan Dickens 91, Jerry Thomas-Larry Whitman 90 1/2, Eric Simmons-Steve Gruszecki 90, Don Humphrey-Steve Cope 888, Gage Chestnut-Matt Bryan 83 1/2, Mike Gruszecki Sr.-Lucian Clewell 79 1/2, Brian Bostick-Chuck Sluss 74 1/2, Jeff Hoperich-Mark Haum 71.

Monday Night Two-Man Scramble League

at Buck Run

Standings: Penfold-Garlock 7 1/2, Pridemore-Grim 6 1/2, Helm-Harris 6 1/2, Paina-Noble 6 1/2, Roof-May 6, Wukotich-Miller 6, Knauf-Hodory 6, Noble-May Jr. 6, Hank-Hank 5 1/2, Hendricks-Roth 4 1/2, Kurtz-Simpson 4, Mudrick-McIlvain 4, Glista-Glista 4, Grim-Grim 4.

Low Gross: Pridemore-D. Grim 31, Balsley-Glista 31, Mudrick-McIlvain 33.

Tuesday Night League

at Buck Run

Standings: Albright-Metz 13 1/2, Harrison-Banner 12, Gamble-Gamble 12, Penfold-Betz 11 1/2, Shean-Sommers 11 1/2, Balsley-Glista 10 1/2, Rhodes-Lake 9 1/2, Sluss-Dickey 8 1/2, Fink-Zanni 8 1/2, Sommers-Sommers 8, Fraser-Ring 8, Noll-Kekel 6 1/2.

Low Gross: Nate Glista 35, Zach Noll 36, Greg Banner 36, Eric Sluss 37, Todd Balsley 37, Chris Harrison 38, Al Gamble 38.

Wednesday Night Two-Lady Scramble

at Buck Run

Standings: Copacia-Wilson 7 1/2, Noll-Sobotkoa 6 1/2, Shive-Chan 6, Bianco-Parson 6, Jarrett-Hawk 5 1/2, Edie-Vargovic 5, Kleinman-Brndelinger 5, Martig-Biery 4 1/2, Allcorn-Allison 4, French-Shallenberger 4, Mann-Ackerson 3 1/2, Phillis-Toothman 2 1/2.

Low Gross: Shive-Chan 38.

Thursday Night League

at Buck Run

Standings: Kenst-Franklin 13 1/2, Smith-Harrold 13, Sobotka-Sobotka 13, Kibler-Whinnery 12, Penfold-Betz 11 1/2, Nutter-Simpson 11 1/2, Makin-Shonk 11 1/2, Barron-Straub 11 1/2, Noll-Phillis 11, Beeson-Zwick 11, Foos-Dowd 9, DePizzo-Kelly 9.

Low Gross: Wally Simpson 35, Chuck Straub 37, Kevin Kriner 37, Gene Sommers 37, Jim Noll 38, Zach Noll 39, Rob Kelly 39, Vince DePizzo 39, Ryan Foos 39.

Monday Morning Tired Men’s League

at Westville Lake

Standings: Dave Ramsey & Brandon Patterson 103, Chris Byers & Jerry Greenamyer 101 1/2, Ron Wagner & Bob Greier 101 1/2, Allen Kahler & Bob Brogan 100, Jack Leipper & Denny Martin 95, Rick Caufield & Ken Behner 95.

Monday Nite Ladies League

at Westville Lake

Standings: Lisa Johns & Lori Lawless 53 1/2, Cindy Adams & Cindy Scott 49 1/2, Debbie Martig & Vera Sobotka 49 1/2, Linda Courtney & Amber Allison 49, Trish Beech & Jackie Monea 49, Priscilla Allcorn & Mel Gunias 48.

Tuesday Morning Ladies League

at Westville Lake

Event (four best holes): (AA) Linda Courtney 15; (A) Joan Johnson 18; (B) Janet Wisler 20; (C) Carol Beadnell 29.

Tuesday Nite Salem Elks League

at Westville Lake

Standings: Denny Ulrich & Jef Nile 84, Rich Juhn & Chris Eddinger 83 1/2, Keith Jackson & Jeff Johnson 80 1/2, John Hoobler & Maurice Young 79, Jeff Chapman & Ed Connors 79, Harold Franklin & Dave Franklin 75.

Wednesday Nite Men’s League

at Westville Lake

Standings: Crane & Hoist Recovery 42, McIntosh Oil 36 1/2, Westville Lake C.C. 36, Ring Wine 35 1/2.

Low Gross: Brett Blickensderfer 35.

Low Net: Les Unger 28.

Thursday Morning Scramble League

at Westville Lake

Standings: Jim Sturgeon & Homer Sturgeon 53 1/2, Randy Berger & Rick Caufield 52, Tery Kellison & Roger Zeigler 50, Tim Conner & Kevin Keefe 49, Jeff Wilson & Keith Blaser 48 1/2, Ken Drake & Jake Brown 48 1/2.

Thursday Nite Men’s League

at Westville Lake

Standings: Five Heartbeats first-half champion, Country Saw #1 33 1/2, Westville Lake C.C. 32, Country Saw #2 31.

Low Gross: Nick Pidgeon 31.

Low Net: Trent Barotolotti 31.

Friday Nite Scamble

at Westville Lake

Gary Allison & Doug Liebhart 33, Jack Steele & Julie Steele 33, Bob Menegay & Don Bandy 34, Heath Votaw & Kaleb Votaw 34.

Closest to pin No. 6, Daryl Miller.

Hoge’s Ladies League

at Beaver Creek Meadows

Event: Arden Montgomery.

Low Gross: Mary Lou Allison.

Low Net: Susie Landsettle.

Low Putts: Mary Lou Allison, Arden Montgomery.

Birdies: Susie Landsettle.

NEWSLETTER

Today's breaking news and more in your inbox

I'm interested in (please check all that apply)
   

Starting at $4.39/week.

Subscribe Today