×

OHIO HIGH SCHOOL FOOTBALL PLAYOFF PAIRINGS

OHSAA Regional Final Pairings

Home team listed first. Pairings include seed and record.

All kickoffs at 7 p.m. unless otherwise noted

Division I – Games at 7 p.m.,

Friday, Nov. 22

Region 1

1 Mentor (12-0) vs. 2 Lakewood St. Edward (11-1) at Parma Byers Field at Robert M. Boulton Stadium

Region 2

1 Springfield (11-1) vs. 3 Dublin Coffman (10-2) at London Bowlus Field

Region 3

4 Groveport-Madison (10-2) vs. 2 Pickerington Central (11-1) at Columbus St. Francis DeSales Alumni Stadium

Region 4

4 Cincinnati Elder (10-2) vs. 3 Cincinnati Colerain (11-1) at Mason Dwire Field at Atrium Stadium

Division II – Games at 7 p.m.,

Friday, Nov. 22

Region 5

1 Massillon Washington (12-0) vs. 3 Akron Archbishop Hoban (11-1) at the University of Akron InfoCision Stadium-Summa Field

Region 6

1 Avon (12-0) vs. 2 Avon Lake (11-1) at North Ridgeville Ranger Stadium

Region 7

1 Toledo Central Catholic (12-0) vs. 6 Lewis Center Olentangy (7-5) at Tiffin Columbian Frost-Kalnow Stadium

Region 8

1 Cincinnati La Salle (10-2) vs. 3 Harrison (11-1) at West Chester Lakota West Firebird Stadium

Division III – Games at 7 p.m.,

Friday, Nov. 22

Region 9

4 Aurora (12-0) vs. 6 Chardon (10-2) at Solon Stewart Field

Region 10

5 Sandusky (9-3) vs. 2 Mansfield Senior (11-1) at Clyde Stadium

Region 11

1 Columbus Bishop Hartley (11-1) vs. 2 Plain City Jonathan Alder (12-0) at Hilliard Darby Stadium

Region 12

4 Hamilton Badin (9-3) vs. 7 Trotwood-Madison (9-3) at Miamisburg Holland Field

Division IV – Games at 7 p.m.,

Saturday, Nov. 23

Region 13

1 Perry (12-0) vs. 2 Poland Seminary (10-2) at Austintown-Fitch Greenwood Chevrolet Falcon Stadium

Region 14

8 Clyde (8-4) vs. 6 Ottawa-Glandorf (9-3) at Findlay Donnell Stadium

Region 15

1 Newark Licking Valley (12-0) vs. 7 Carroll Bloom-Carroll (10-2) at Columbus St. Francis DeSales Alumni Stadium

Region 16

1 Cincinnati Wyoming (12-0) vs. 7 Germantown Valley View (10-2) at Cincinnati Princeton Mancuso Viking Stadium

Division V – Games at 7 p.m.,

Saturday, Nov. 23

Region 17

1 Kirtland (12-0) vs. 2 Akron Manchester (9-3) at Bedford Bearcat Stadium

Region 18

1 Oak Harbor (12-0) vs. 2 Orrville (11-1) at Elyria Mercy Field at Ely Stadium

Region 19

1 Ironton (11-1) vs. 2 West Lafayette Ridgewood (12-0) at Nelsonville-York Boston Field

Region 20

4 West Liberty-Salem (11-1) vs. 2 West Jefferson (11-1) at Sidney Memorial Stadium

Division VI – Games at 7 p.m.,

Friday, Nov. 22

Region 21

1 New Middletown Springfield (12-0) vs. 2 Mogadore (11-1) at Canfield South Range Ralph and Doris Witmer Field

Region 22

8 Carey (7-5) vs. 3 Howard East Knox (12-0) at Marion Harding Ohio Health Field at Harding Stadium

Region 23

5 Anna (11-1) vs. 3 Archbold (11-1) at Lima Senior Spartan Stadium

Region 24

4 Covington (10-2) vs. 6 Mechanicsburg (10-2) at Piqua Alexander Stadium

Division VII – Games at 7 p.m., Saturday, Nov. 23

Region 25

1 Cuyahoga Heights (10-1) vs. 2 Lucas (10-2) at Canal Fulton Northwest Don Schalmo Field at Dr. Martin Smilek Stadium

Region 26

1 Leipsic (11-1) vs. 3 Hamler Patrick Henry (9-3) at Defiance Fred Brown Athletic Complex

Region 27

1 Canal Winchester Harvest Prep (11-1) vs. 2 Newark Catholic (9-3) at Westerville Central Warhawk Field

Region 28

8 New Bremen (9-3) vs. 2 Maria Stein Marion Local (10-2) at Wapakoneta Harmon Field

COMMENTS