GOLF RESULTS

Salineville Thursday League Scramble

at Beaver Meadows

STANDINGS: Team Nike 48, Pancake Auto Body 47, Roberts Funeral home 51, Sons of American Legion 51 1/2, M&M Farms 51 1/2, Bach Built Choppoers 38 1/2, Bailce Logging 43, Clip Cylinders 43, Shagnot Construction 41 1/2, Lewis Lawn Care 34 1/2, Orioles SP, Dave & Debb’s SP.

Salineville Thursday League

at Beaver Meadows

STANDINGS: M&M Farms 51 1/2; Sons of American Leagion 51 1/2; Roberts Funeral Hoome 51; Team Nike 48; Pancake Auto Body 47; Bailce Logging 43; Clip Cylinders 43; Shagnot Construction 41 1/2; Bach Built Choppers 38 1/2; Lewis Lawn Care 34 1/2

Brittain League

at East Palestine Country Club

TEAM WINNERS: (four-man one-ball) Darren Gamble, Terry Lipp, Brian Cartwright, Rick Huston.

SKILL WINNERS: No. 2: Sam Colundrella, No. 4: Bill Wilson, No. 6: Doug Simpson; No. 8: Brian Cartwright.

SKINS: No. 3: Rick Huston; No. 7: Bob Green.

Sunday Morning League

at Valley

Week of June 3

LONG DRIVE: L.K. Kegelmyer.

CLOSEST TO PIN No. 4: Charlie Buckley.

CLOSEST TO PIN No. 2: Bill Kegelmyer.

LONGEST PUTT No. 9: Ron Savage.

Monday Night League

at Valley

Week of June 3

LOW GROSS: Greg Chepke 38.

LOW NET: Russ Welther 30.

FIRST PLACE: Mike Mancuso-Sam Colundrello.

SECOND PLACE: Greg Chepke-Tom Leskosky.

Wednesday Night Beaver League

at Valley

Week of June 3

LOW GROSS: Jeff Jackson 32

LOW NET: Jeff Jackson 32

Thursday Night League

at Valley

Week of June 3

LOW GROSS: Tony Perry 34.

LOW NET: Eric Davidson 30.

FIRST PLACE: Dan Guido-Mike Frenger

SECOND PLACE: Dan Shurilla-Ken Dicross; Trip Russell-Justin Gaither.

Ladies Day

at Valley

Week of June 3

CLOSEST TO PIN No. 2: Rose Johnstone

CLOSEST TO PIN No. 4: Michele Davidson

LONGEST DRIVE: No. 5: Connie Ward

Senior League

at Valley

Week of June 3

CLOSEST TO PIN No. 2: John Krawchyk.

CLOSEST TO PIN No. 4: Dave Summers.

LONGEST DRIVE No. 5: Rick Dicken.

LOW GROSS: Alan Dougas 38; Larry Miller 39; Rich Summers 39; Jim Houp 39.

LOW NET: Bruce Smail 29; Al Velie 30; Bill Kegelmyer 30; Jim DeJane 31; Don B. Miller 31.

LOW PUTTS: Tom Austin 14.

Sunday Morning League

at Valley

Week of June 10

LONG DRIVE: L.K. Kegelmyer.

CLOSEST TO PIN No. 4: Charlie Buckley.

CLOSEST TO PIN No. 2: Bill Kegelmyer.

LONGEST PUTT No. 9: Ron Savage

Wednesday Night Beaver League

at Valley

Week of June 10

LOW GROSS: Jeff Jackson 36.

LOW NET: Dave Patton 28.

FIRST PLACE: Tad Herold & Ryan Weikart.

SECOND PLACE: Homer & Jim Surgeon; Craig Kyle & Mike Lewis.

Thursday Night Golf League

at Valley

Week of June 10

LOW GROSS: Alan Dattilio 36.

LOW NET: Terry Dattilio 30.

Ladies Day

at Valley

Week of June 10

CLOSEST TO PIN No. 2: Kitty Sekol

CLOSEST TO PIN No. 4: Kitty Sekol

LONGEST DRIVE No. 5: Karen Cyrus

LONGEST PUTT No. 9: Patty Papadopoulos

LOW GROSS: Joyce Wiggins

LOW NET: Pam Moreschi

LOW PUTTS: Sylvie Grist

Senior League

at Valley

Week of June 10

CLOSEST TO PIN No. 2: Jim DeJane.

CLOSEST TO PIN No. 4: Mike Mancuso.

LONGEST DRIVE No. 5: Mike Mancuso.

LONGEST PUTT No. 9: Dave Bailey.

LOW GROSS: Rich Summers 37.

LOW NET: Ed Gould 31.

LOW PUTTS: Rich Madjarac 15.

Pinky’s Tavern, Coil Line Service,

Eagle Pass Golf League

STANDINGS: Lenny Vondfeldt-Scott Stewart 77 1/2; Bob Reeder-Galen Brandt 71 1/2; Chad Wood-Rod Davison 71; Dick Cope-Kevin Beresford 69 1/2; Chuck Sluss-Brian Bostick 65 1/2; Jay Gamble-Lucian Clewell 61 1/2; Bryon Mountz-Rick Beadles 58; Jerry Gabriel-Jeff Cain 55 1/2; Steven Chaplow-Andy Chaplow 50 1/2; John Arter-Scott Cope 49 1/2.

LOW GROSS: (team) Dick Cope-Kevin Beresford 83; (individual) Kevin Beresford-Gage Chestnut 40.

LOW NET: (team) Dick Cope-Kevin Beresford 62; (individual) Dick Cope-Kevin Beresford 31.

Soltis Electric, LLC/

Lisbon Barber Shop League

at Eagle Pass

STANDINGS: Gage Chestnut-Eli Martin 87 1/2; D’Andrew Soltis-B.J. Mango 86; Tom Kidder-Bryan Brownfield 86; Mike Gruszecki-Dan Dickens 83 1/2; Cody Dickens-Dave Dickens 80 1/2; Ryan Powell-Tony Sluss 78; Rick Garrett-Jeff Morrow 77 1/2; Denny Dinger-Harry Matheny 75 1/2; Galen Brandt-Coty Chestnut 74; Mike Bradley-Seth Arter 71; Don Kuttler-Jason Greaver 69; Mike Gruszecki Sr.-Bill Young 67 1/2; Braden Davison-Colton Bowen 66; Lenny Vondfeldt-Steven Chaplow 66; Jeff Camp-Jeff Smith 65 1/2; Don Humphrey-Steve Cope 63; Brian Bostick-Chuck Sluss 61; Jeff Hoperich-Mark Haum 54 1/2.

Monday Night Two-Man Scramble

at Buck Run

STANDINGS: Pridemore-Dolan 46; Smith-Johnson 45 1/2; Paina-Noble 45; Helm-Harris 43 1/2; Edie-Culp 43; Grim-Grim 42 1/2; Glista-Glista 42 1/2; Bowers Zeigler 41 1/2; Hank-Hank 40 1/2; Kurtz-Simpson 40 1/2; Roof-May 40 1/2; Balsley-Glista 40 1/2.

LOW GROSS: Edie-Culp 33; Grim-Grim 34.

Tuesday Night League

at Buck Run

STANDINGS: Dye-Conner 86; Gamble-Gamble 81; Grim-Kibler 78; Anderson-McLaughlin 77 1/2; Harrison-Banner 75 1/2; Thompson-Albright 72; Sommers-Sommers 69; Hlavcak-Kegelmyer 68 1/2; DeBolt-Bradt 67 1/2; Noll-Kekel 67; Penfold-Betz 65.

LOW GROSS: Gary Dye 36; Todd Balsley 37; Chris Harrison 38; Bill Penfold 39.

Wednesday Night League

at Buck Run

STANDINGS: Shive Chan 38 1/2; Phillis-Toothman 37; Copacia-Wilson 36; Allcorn-Allison 32 1/2; Kleinman-Brendlinger 29; Martig-Biery 27 1/2; Noll-Sobotka 27 1/2; Hampson-French 26 1/2; Jarrett-Miller 26; Colian-Kovach 25; Wagmiller-Beeson 25; Bianco-Farson 24 1/2; Shearer-Wackerly 20 1/2; Mann Wyss 14 1/2.

LOW GROSS: Shive-Chan 40; Copacia-Wilson 41.

Thursday Night League

at Buck Run

Kenst-Franklin 91 1/2; Dolan Hartenstein 90 1/2; Noll-Phillis 88 1/2; Kibler-Whinnery 86 1/2; Foos-Dowd 85 1/2; Nutter-Simpson 85 1/2; Garlock-Hutter 85 1/2; Taucher-Smith 85; Welton-Black 83; Smith-Harrold 81 1/2; Beeson-Zwick 81 1/2; Penfold-Betz 81; Kriner-Kriner 81.

LOW GROSS: Gene Sommers 40; Wally Simpson 42; Don Sobotka 42; Josh Hartenstein 42.

Monday Morning Tired Men’s League

at Westville Lake

STANDINGS: Rick Caufield-Ken Behner 74 1/2; Bob Held-Jimm Wallace 59; Kerry Smolira-Marion Koza 59; Chris Byers-Dave Byers 58 1/2; Denny Herron-Fergie Wilson 57; Al Lutz-Ron Wagner 56; John Vancamp-Jim Brown 53.

Monday Night Ladies League

at Westville Lake

STANDINGS: Vickie Carman-Sherry Vernon 24; Lisa Johns-Lori Lawless 21; Juanita Culler-Lucille Karnofel 20; Linda Buttermore-Julie Sell 20; Priscilla Allcorn-Mel Gunias 19 1/2; Marsha Whinery-Charlotte French 19 1/2; Cindy Adams-Cindy Scott 18 1/2.

Tuesday Morning Ladies League

at Westville Lake

EVENT: Closest to Creek Hole No.5

AA: Morry Johnston; A: Bonnie Pinkerton; B: Carol Allenbaugh; C: Marsh Whinery.

Tuesday Night Salem Elks League

at Westville Lake

STANDINGS: Rich Juhn-Chris Eddinger 63; Jeff Chapman-Ed Connors 57 1/2; Terry Kornbau-Herb Shultz 57 1/2; Denny Butch-Chuck Brandt 56 1/2; Andrew Wilson-Marcus Proctor 50; John Hoobler-Maurice Young 48.

Thursday Morning Scramble

at Westville Lake

STANDINGS: Jeff Wilson-Keith Blaser 19; John Smith-John Vancamp 18 1/2; Bill Lloyd-Ed Waskivich 17; Al Lutz-Steve Edie 17; Tim Conner-Kevin Keefe 17.

Thursday Night Men’s League

at Westville Lake

STANDINGS: Expressions Salon 56; Aid Pest of Salem 51; Penn Grill 47 1/2; Country Saw #1 46; New Direction Photography 40 1/2.

Friday Morning Junior Scramble

FIRST PLACE: Brant Allison-Landon Wilson 38.

SECOND PLACE: Reed Williams-Lane Allison-Shaylee Muckleroy 45.

Friday Night Scramble

at Westville Lake

STANDINGS: Ross Petree-Bonnie Petree 37; Joe Schopfer-Alec Schopfer 38; Andy Wagner-Mark McLaughlin 39; Jeremy Smith-Harry Smith 39; Roger-Ruzek-Bob Ruzek 39; Gary Sanor-Brant Matz 44.

Wednesday Night League Field Day Scramble

at Westville Lake

FIRST PLACE: Country Saw (Tony Glista, Anthony Glista, Glenn Lippiatt, Bryan Lippiatt, Bill Ferguson) 59.