×

HONOR ROLL

East Liverpool North Elementary

1st Grade: Nolan Asbury, Trey Bayless, *Lillianna Behr, *Emma Bess, Jeremiah Bess, *Kaylee Brewer, Sydney Brightwell, Demitri Brooks, *Mason Butler, William Byers, Chandler Carter, *Brennen Chisom, *Mackenzie Dawson, Natalie Dawson, Geraldine Dennis, *Nathaniel Dickenson, Mason Dobbins, *Matthew Eiseman, *Leiara English, *Wesley Everette, Ace Goatley, *Hunter Gooding, *Lucas Grafton-Delong, *Nolan Gunning, *Hayden Harsh, Beau Hernandez, *Madilynn Ingram, *Maxwell Kinsey, *Melody Kirbaugh, Caycee Lawson, Thien Luu, *Sarah Lytle, *Kash Martin, Jakobi Mays, Sean McMahan, *Naeviana Monteiro, *Liam Pipes, *Markel Plum, *Brynne Powell, *Mia Prentice, Preston Quarterman, Aris Reuter, Brodie Reynolds, *Vicki Salmons, *Harmony Schultz, *Kaden Shannon, *Avah Tittle, *Amelia Travaglino, Ma’rilee Weyand, *Raina Wheeler, *Paul Wise

2nd Grade: *Jude Aracich, *Brandon Armstrong, Jayden Barnhouse, Serenity Beaver, Kaydence Boyle, *Cylis Brown, Taylor Burkhammer, Lindsie Clark, *William Dallas Cole, III, *Cameron Conley, Alicia Corea, Jocelyn Davis, *Luka Davis, Liberty DelGuzzo, Adelynn Eckles, Mariah Gillum, *Kaiden Goatley, Dean Hornbeck, Dayjus Hughes, *Landon Hughes, Jaiylee Jackson, *Annibelle Johnson, *AcAclia Karaffa, *Meya Long, *Nolan Ludwig, *Sawyer Maltarich, Skylar Marshall, *Brooklyn McCready, Jerzie McCready, Gage McDole, Layla McKenzie, Emily Puhac, *Brody Reed, *Marcellus Roach, Jozee Rummell, *Justin Shallcross, *Nicholas Shallcross, *Michael Skidmore, La’Tonya Smith, *Darien Stanback, Jazzmyne Taylor, *Melanie Watson, Casimir Williams

3rd Grade: Anya Adkins, *Amelia Armstrong, Tyler Austin, Alijah Bailey, Caden Bailey, Alayna Baker, Izayiah Barnes, Colton Barnhouse, James Bennett, Nevaeh Bess, Jayden Boyd, Deacon Brown, McKinley Carr, Macayla Cooke, *Cadence Cranston, Hayden Curran, Ethan Davis, Parker Detchon, *Kennedy Dobbins, *Brandon Douglas, *Aiden Durst, *Joshua Fiest, Avery Galindo, Sofia Garcia, *Cael Hager, *Steven Hawkins, *Koli Headley-Spencer, Theo Hernandez, *Aubrianna Hoffman, Gabrielle Johnson, Brilynn Jones, *Lucy Kasnick, Daminyka Lisk, *Aubrey Lyle, *Dominic Markakis, *Kendall Martin, *Rylie Martin, Landen McCoy, Olivia McPherson, Nariyah Monteiro, Braiden Moore, Elijah Reed, Katelynn Rexroad, Jaydence Rogers, Alanis Ross, Karmyn Sell, Ni’Asia Shuman, Lainey Smith, Natalia Smith, Peyton Tanner, Arieonna Tisdale-Weyand, Ari Upole, Logan Upole, Gunnar Watson, Kyra Whitaker, *Lillian White, Connor Williams, Mason Winland

4th Grade: *Alexandria Adkins, Courtney Barker, Lucas Bates, Austin Bayless, *Juliana Beatty, *Kambrea Brightwell, Aundries Brown, Garrett Cooper, *Evan Dorn, Makayla Fennell, Greyson Fitch, *Aiden Galloway, Gabriella Gunning, Wynter Hannum, *Jocelyn Hull, Anyla Jackson, Noah Kinsey, *Chelsie Lawson, Taylor Loedding, Donald McKenzie, Dashall Mink, Johnathan Neiswonger, Emmie O’Neil, Daniel Persohn, Sherman Pritt, Enjolie Rodgers, *Kalley Rogers, Kole Rogers, *Braydan Schwerha, *Donovan Shallcross, Deonte Slappy, Melita Stockford

*Denotes all A’s

Crestview Middle School

All A’S

5th Grade: Shane Bacon, Shelby Barlow, Sydney Bulick, McKenzie Cope, Carson Crable, Cambriauna Davidson, Madeline English, Skyler Graham, Nathaniel Heddleson, Morgan Hively, Andrew Hodge, Madeline Long, Jasmine Maurer, Blake McCowin, Riley Mercer, Kerrigan Miller, Madison Mohrbacher, Logan Neff, Isabella Novak, Dani-Lynn Pannunzio, Carter Ray, Owen Rockenberger, Emily Salinas, Bella Stickler, Isaac Unkefer, Addison Wendell

6th Grade: Alaina Auer, Olyvia Barnett, Laney Boano, Kyle Booth, Ava Bucey, Paige Burcham, Wyatt Hart, Adrianna Hodge, Nathan Hoprich, Abbey Jackson, Zoe Mays, Roderick McCune, Bodie Morris, Maddie Neville, Emma Priestley, Aliva Rudebock, Tyler Savage, Trinity Smith, Colton Webber, Kanaan Webber

7th Grade: Sarah Baer, Natalie Blakeman, Alexis Blower, Abigail Boyarko, Olivia Brown, Quinlan Bulick, Lydia Campbell, Chance Cope, Joshua Dragovich, Abbey Emch, Asher Moore, Aubrey Unkefer, Georgia Wood

8th Grade: Grace Auer, Owen Bacon, Avary Boano, Cayden Booth, Devon Burcham, Emily Downey, Ethan Feezle, Dominic Finley, Caleb Hughes, Sonja Leverknight, Katie Lissi, Tristan Milhoan, Karagin Miller, Emily Rovers, Katrina Schmucker, Haley Tilton, Lillian Urmson, Maci Vignon, Selena Zuti

All A/B’s

5th Grade: Phiatra Bradley, Taelor Brown, Noah Burkett, Charles Chamberlain, Rylee Cloutier, Addison Colgrove, Hunter Conway, Elijah Cope, Connor Crum, Daisy Day, Faith Dillon, Allyson Farley, Grant Gerner, Brian Hall, Jerrick Hayward, Ella Huff, Lucas Johnson, Kyle Krawchyk, Xavier Nelson, Bryce Potts, Chloe Schmidt, Ella Schmitt, Emma Smith, Sydney Smith

6th Grade: Alexander Beveridge, Kaylie Blakeman, Bridget Borchardt, Mason Carney, Emelia Cook, Logan Cox, Isabella Crowl, Addison Dattilio, Evan Deily, Emma Forinash, Leila Furbee, Allen Gibson, Christopher Johnson, Tanner Kallas, Brenyelle Kunkle, Devony Mahon, Caydence Matthews, Logan McLaughlin, Adam Milhoan, Hayden Morlan, Jake Noling, Lena Patterson, Preston Proctor, Keith Smith, Lilly Stamp, Phoenix Taggart, Caydene Tigelman, Chloe Todd, Brandon Weaver, Breanna Weaver, Grace Weaver, Hunter Weaver, Kellen Webber, Sydney Wellman, Malea Wilk, Niko Wingo

7th Grade: Kailey Baker, Arlo Bell, Mariana Benner, William Boyer, Kiersten Burton, Ella Ciolli, Mason Cowan, Carter Davidson, Zachary Davis, Braden Devine, Jameson English, Brayden Ensell, Brenna Figley, Madison Frantz, Darren Gula, Logan Haldiman, Trinity Harroff, Maxwell Hawkins, Kyler Hoon, Alli Howell, Luke Julian, Makayla Lopshansky, Athan Mays, Drake Mercer, Myer Miller, Evan Neff, Hayden Patrone, Brooklyn Reidy, Dylan Russell, Shelby Six, Ava Skender, Braydon Smith, Emily Smotherman, Emma Woods

8th: Kaitlyn Black, Brooke Brubaker, Andrew Bucey, Ella Carano, Joseph Carr, Katheryn Chamberlain, Caden Doyle, Helana Fennell, Devin Gisbaugher, Riley Grim, Alexa Huff, Emma Julian, Sophia Lewis, Justin McKee, Leland McQuistion, Tyler Mellott, Christian Miller, Gabriel Morgan, Leianna Nulf, Colten Proctor, Colton Renforth, Mara Shaffer, Karli Stacy, Bailey Wonner, Gianna Wycoff

Wellsville

Garfield Elementary School

All A

1st Grade: Chasten Carter, Abigail Cooper, Liam Dalrymple, Sophia Dalrymple, Ava Dulany, Ethan Fisher, Macie Jones, Braxton Joy-Hughes, Jonathan Kazee, Draven MacFarland, Milenko Ogle, Brantley Orr, Gabriel Potter, Liam Potts, Liam Powell, Benjamin Rawson, Pierson Rini, Emma Ross, Luca Saraniti, Aryah Talerico, Greta Tice, Katalia Wilson, Ethan Wright

2nd Grade: Isaiah Board, Kira Chambers, Ashlyn Crabtree, Devon Dalrymple, Korbin Foden, Gretchen Hicks, Liam Keyes, Faylynn Martin, Corbin McDowell, Stephen Ogletree, Irelyn Orr, Karley Vance

3rd Grade: Brock Davis, Aubree Eltringham, Jaxon Harrington, Braydon Lewis, Jayleigh Trevor, Jack Wright

A/B Honor Roll

1st Grade: Elektra Chase, Matthew Cline, Michael Emmerling, Josh Groves, Joseph Lucas, Brianna Mathess, Eli Reese, Saryniti Rawson, Nikiyah Rickerd, Landen Spicer, Kingston Wilson

2nd Grade: DaQuann Armstrong, Owen Barnhart, Kolton Casey, Gabby Cook, Ethan Corbin, Gracelyn Dietch, Zaleaha Douglas, Ja’Miah Fluker, Avery Gordon, Kyleigh Keller, Steven Maczko, Townley Temple, Alynza Thomas, Sydney Travers, Jayden Watkins, Moryiah Willis

3rd Grade: Zachary Banks, Jordan Baltes, Jaidyn Bebout, Hannah Burlingame, Jayce Douglas, Nadia Finch, Seliece Howell, Nathan Manninen, Rylan Podwel, Amar’e Sattler, Khloe Thompson, Steven Torres, Madison Vance, Zaiven Williams

COMMENTS