AREA GOLF RESULTS
Ladies Day
at Valley
CLOSEST TO PIN No. 2: Rose Johnstone
LONGEST DRIVE No. 5: Michele Davidson
LONGEST PUTT No. 9: Sandy Dailey
LOW GROSS: Sylvia Grist, Patty Papadopolous
LOW NET: Nora Jamison, Marilyn Samuels
LOW PUTTS: Brenda Kekel, Pam Moreschi
Sunday Morning League
at Valley
LONG DRIVE: L.K. Kegelmyer
CLOSEST TO PIN No. 4: Charlie Buckley
CLOSEST TO PIN No. 2: Ed Alesi
LONGEST PUTT No. 9: Charlie Buckley
Monday Night League
at Valley
LOW GROSS: Rus Welther & Greg Chepke 37.
LOW NET: Rus Welther 27.
FIRST PLACE: Welther-Birnesser. Fritzer-Ross.
SECOND PLACE: Koonse-Landis.
Wednesday Night Beaver League
at Valley
LOW GROSS: Nick Bogdan 34
LOW NET: Roger Crowell 31, Bruce D. Wiggins 31, Jim Sturgeon 31 and Brian Dicken 31.
FIRST PLACE: Herold-Weikart.
SECOND PLACE: Hill-Eavers.
Thursday Night League
at Valley
LOW GROSS: Bob Perry 35.
LOW NET: Bob Perry 31.
FIRST PLACE: Mitch Cyrus-Ryan Schmidt.
SECOND PLACE: Dan Guido-Mike Frenger.
Senior League
at Valley
CLOSEST TO PIN No. 2: Rick Dicken.
CLOSEST TO PIN No. 4: Hooker Smith.
LONGEST DRIVE No. 5: Rick Dicken
LOW GROSS: Rich Summers 39; Sam Colundrello 39.
LOW NET: Bob Boyl 30.
LOW PUTTS: Bill Kegelmyer 13.
Family Drug Friday Ladies League
at Valley
LOW NET: Billie Alford-MaryAnn Lyden.
LOW PUTTS: Connie Stefanik 15.
POD: Billie Alford, Diane Hardenbrook and Carol Withers.
CHIP-INS: Connie Stefanik, hole No. 4.
Monday Morning Tired Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Rick Caufield-Ken Behner 135 1/2; Bob Held-Jim Wallace 123 1/2; Denny Herron-Fergie Wilson 113; Al Lutz-Ron Wagner 110 1/2; Chris Byers-Dave Byers 110 1/2; Fred Kenngott-Andy Cameron 104 1/2.
Monday Night Ladies League
at Westville Lake
STANDINGS: Joanne Meier-Diane Shallenberger 8 1/2; Vickie Carman-Sherry Vernon 8; Lisa Johns-Lori Lawless 7 1/2; Linda Courtney-Amber Allison 7; Linda Buttermore-Julie Sell 7; Allison Edie-Ashley Kurena 6 1/2.
Tuesday Morning Ladies League
at Westville Lake
Event: Closest Chip Shot to Pin No. 2
AA: Amber Allison
A: Sue Caufield
B: Kathy Knoedler
C: Barb Maroscher
Tuesday Night Salem Elks League
at Westville Lake
STANDINGS: Rich Juhn-Chris Eddinger 102 1/2; Jeff Chapman-Ed Connors 89 1/2; Denny Butch-Doug O’Brien 88; Larry Tullis-Randy Malmsberry 85; Terry Kornbau-Herb Shultz 85; Ken Kyser-Rick Buckman 83.
Wednesday Night Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Westville Lake C.C. 32 1/2; MAC Trailer 28 1/2; BOC Water Hydraulics 27 1/2; Christopher Columbus 22 1/2; SOB Foods 22 1/2.
Thursday Morning Scramble
at Westville Lake
STANDINGS: Jim Wallace-Bob Held 47; Bob Greier-Marion Koza 46 1/2; Ken Drake-Jake Brown 43; Tim Conner-Kevin Keefe 42 1/2; Jeff Wilson-Keith Blaser 42 1/2.
Thursday Night Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Expressions Salon 74 1/2; Penn Grill 69; Aid Pest of Salem 64; Country Saw #1 62 1/2; New Direction Photography 59 1/2.
Friday Junior Scramble
at Westville Lake
STANDINGS: Garrett Dillon, Lane Allison, Jace Libb, Owen Grimm 35; Lachlan Cameron, Shaylee Muckleroy, Kaleb Votaw 43.
Friday Night Scramble
at Westville Lake
STANDINGS: Jacob Monigold-Nick Pidgeon 32; Bob Menegay Jr.-Heath Votaw 32; Jeremy Smith-Harry Smith 33.
Monday Night Two-Man Scramble
at Buck Run
STANDINGS: Kurtz-Simpson 26 1/2; Martin-Hart 26 1/2; Grim-Grim 25; Hank-Hank 24 1/2; Penfold-Faber 20 1/2; Smith-Johnson 20; Bowers-Zeigler 20; Helm-Harris 20; Pridemore-Dolan 20; Hendricks-Roth 18; Knauf-Hodory 17 1/2; Mudrick-McIlvain 17 1/2.
LOW GROSS: Grim-Grim 30.
Tuesday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Metz-Eastep 48; Gamble-Gamble 44; Grim-Kibler 43; Hlavcak-Kegelmyer 41 1/2; Noll-Kekel 41 1/2; Sommers-Shean 40 1/2; Anderson-McLaughlin 36; Harrison-Banner 35; Thompson-Albright 33 1/2; Dye-Conner 33; Penfold-Betz 33; Fraser-Ring 28.
LOW GROSS: Brandon Kekel 35; Buddy Grim 37; Blake McLaughlin 37; Jason Thompson 38; Chris Harrison 39.
Wednesday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Noll-Sobotka 19 1/2; Phillis-Toothman 18 1/2; Shearer-Wackerly 18 1/2; Shive-Chan 17 1/2; Copacia-Wilson 17; Jarrett-Miller 17; Allcorn-Allison 16 1/2; French-Shallenberger 16.
LOW GROSS: Shive-Chan 38; Allcorn-Allison 39; Noll-M. Allcorn 39.
Thursday Night League
at Buck Run
STANDINGS: Makin-Shonk 27; Penfold-Betz 25 1/2; Garlock-Hutter 25 1/2; Beeson-Zwick 25; Dolan-Hartenstein 25; Smith-Taucher 24 1/2; Thomas-Bland 24; Smith-Harrold 21 1/2; Sobotka-Sobotka 21; Noll-Phillis 20 1/2; Kriner-Kriner 19 1/2; Kibler-Whinnery 18.
LOW GROSS: Luke Dolan 31; Jeremy Thomas 35; Bill Penfold 36; Bill Garlock 39; Ryan Foos 39; Josh Hartenstein 39.
Hoge’s Ladies League/Beaver Meadows
Four-Person Scramble
FIRST PLACE: Mary Lou Allison, Julie Young, Carol Meissner, Jan Metzgar.
SECOND PLACE (tie): Nancy Davidson, Becky Bailey, Heidi Frost, Darlene Curran.
SECOND PLACE (tie): Cindy Toot, Debbie Kunkel, Susie Landsettle, Sue Ewing.
THIRD PLACE (tie): Kathy McCarthy, Donna Johns, Barb Pajak, Donna Nunamaker.
THIRD PLACE (tie): Deborah Caruso, Beth Makowski, Mary Johnson, Vicki Patrick.
CLOSEST TO PIN: Debbie Kunkle.
LONGEST PUTT: Susan Bangor.
CLOSEST TO ROPE: Mary Lou Allison.
SHORTEST DRIVE: Nancy Davidson.
LONGEST DRIVE: Julie Young.
Salineville Thursday Scramble
at Beaver Meadows
STANDINGS: Roberts Funeral Home 76 1/2; Sons of American Legion 71 1/2; M&M Farms 71 1/2; Clip Cylinders 69; Team Nike 67; Pancake Auto Body 65 1/2; Bailce Logging 60; Shagnot Construction 59 1/2; Lewis Lawn Care 51; Bach Built Choppers 51.
Pinky’s Tavern, Coil Line Service, Eagle Pass League
STANDINGS: Bob Reeder-Galen Brandt 142 1/2; Lenny Vondfeldt-Scott Stewart 123 1/2; Chad Wood-Rod Davison 123; Jay Gamble-Lucian Clewell 115 1/2; Jerry Gabriel-Jeff Cain 113 1/2; Dick Cope-Kevin Beresford 111 1/2; Bryon Mountz-Rick Beadles 111; Chuck Sluss-Brian Bostick 110 1/2; Steven Chaplow-Andy Chaplow 110; John Arter-Scott Cope 94.
LOW GROSS: (team) Lenny Vondfeldt-Scott Stewart 81; (individual) Chad Wood 37.
LOW NET: (team) Lenny Vondfeldt-Scott Stewart 60; (individual) Lenny Vondfeldt.