EASTERN OHIO WRESTLING LEAGUE ALL-STARS
Div. I
First Team
106: Nick Barber (Canfield); 113: Colin Roberts (Austintown Fitch); 120: Garrett Lautzenheiser (Louisville); 126: Davin Rhoads (Louisville); 132: Zach Richards (Austintown Fitch); 138: Gus Sutton (Austintown Fitch); 145: Skyler Lasure (Beaver Local); 152: Jax Leonard (Louisville); 160: David Reinhart (Canfield); 170: Michael O’Horo (Boardman); 182: Anthony D’Alesio (Canfield); 195: Nick Crawford (Canfield); 220: Tyler Stein (Canfield); 285: Riley Brendle (Louisville).
Second Team
106: Jaymin Salsberry (Beaver Local); 113: Ethan Fletcher (Canfield); 120: Logan Ours (Beaver Local); 126: Cole McComas (Beaver Local); 132: Jonathan Potts (Beaver Local); 138: Matthew Wommer (Howland); 145: Daniel Kennedy (Louisville); 152: Logan Krulik (Beaver Local); 160: Brenden Severs (Beaver Local); 170: Beau Smith (Beaver Local); 182: Jacob Small (Austintown Fitch); 195: Brent Paulus (Louisville); 285: Daniel Wirth (Beaver Local).
Honorable Mention
106: Dominic Vennetti (Boardman); 113: Mark Emmerling (Beaver Local); 120: Ethan Wannett (Lakeside); 126: Hunter Helminiak (Austintown Fitch); 132: Sean O’Horo (Boardman); 138: Jared Wright (Beaver Local); 145: Christian Davis (Austintown Fitch); 152: Seth Hull (Canfield); 160: Kareem Hamden (Boardman); 170: Jacob Lagoa (Lakeside); 182: Ray Kaso (Howland); 195: Chris Kowatch (Howland); 220: Garrett Givens (Beaver Local); 285: Brock Kimble (Austintown Fitch).
Most Valuable Wrestlers
Davin Rhoads (Louisville) and Tyler Stein (Canfield)
Coach of the Year
Rocky Laughlin (Louisville)
——–
Div. II
First Team
106: Tony Seddon (Salem); 113: Caden Hart (Salem); 120: Christian Wayt (West Branch) and Jason Mays (Jefferson); 126: Conner Burris (Hubbard); 132: Alex DeGarbino (Girard); 138: Joe Pennington (Alliance); 145: Colt Edgan (Jefferson); 152: Zach Rodgers (Alliance); 160: Brailyn Lightner (Alliance); 170: Logan Bell (Alliance); 182: Neil Ginnetti (West Branch); 195: Kenny Marra (West Branch); 220: Dakota Kirksay (Alliance); 285: Jack DelGarbino (Girard).
Second Team
106: Jon Waszil (Jefferson); 113: Alex Bailey (Alliance); 126: Cole Smock (Jefferson); 132: Jonah Thomas (West Branch); 138: Thomas Caserta (West Branch); 145: Shawn Thomas (Girard); 152: Gage Bickley (West Branch); 160: Steven Marra (West Branch); 170: Gage Whitacre (Hubbard); 182: Warren Gentile (Alliance); 195: Logan Meszoros (Girard); 220: Matt McKinley (West Branch); 285: Jacob Hurst (West Branch).
Honorable Mention
106: Hogan Wade (Alliance); 113: Kyle O’Hare (Girard); 120: Colton McClosky (Girard); 126: Jacob Frost (Salem); 132: Owen Kirkland (Salem); 138: Matt Belcik (Girard); 145: Brock Wilke (West Branch); 152: Jax Booth (Salem); 160: Zerek Ross (Salem); 170: Joel McCracken (Girard); 182: Lukas Masura (Hubbard); 195: Billy Beckworth (Jefferson); 220: Sam Murray (Salem); 285: Matt Castles (Salem).
Most Valuable Wrestler
Jack DelGarbino (Girard)
Coach of the Year
Chris Dorris (West Branch)
——–
Div. IV
First Team
106: Austin Stanke (Jackson-Milton); 113: Bradt Virden (Columbiana); 120: Michael Markulin (South Range); 126: Kyle Keenan (South Range); 132: Trey Wonner (Crestview); 138: Ryan Staton (Jackson-Milton); 145: Isaac Ricketts (Crestview); 152: Chandler Parish (Columbiana); 160: Logan Cormell (South Range); 170: Justice Smith (Poland); 182: Jacob Blackburn (Poland); 195: Nathan Whitehead (Columbiana); 220: Anthony Czap (South Range); 285: Clay Schaffer (Poland)
Second Team
106: Gavin Pahanish (South Range); 113: Hughston Lockner (Jackson-Milton); 120: Deagan Foster (Waterloo); 126: Derek Houser (Crestview); 132: Naseem Maali (South Range); 138: Jake Caudle (Poland); 145: William Pancake (South Range); 152: Dillon Smith (Poland); 160: Logan Robinson (Waterloo); 170: William Hardenbrook (Crestview); 182: Hayden Youngblood (Waterloo); 195: Dante Pelino (Crestview); 220: Caden Weekley (Wellsville); 285 Josh Stilson (Columbiana).
Honorable Mention
106: Frank Garcia (Poland); 113: Baeden Schaffer (Poland); 120: Valen Krzyston (Wellsville); 126: Jason Tice (Wellsville); 132: Tyler Ernst (Waterloo); 138: Cutter Green (Columbiana); 145: Justin Sarge (Wellsville); 152: Seth Kerner (Wellsville); 160: Owen Hernon (Poland); 170: Briar Cunningham (Wellsville); 182: Cade Holmes (South Range); 195: Dan Pagan (Poland); 220: Anthony Ricottilli (Poland); 285: Wyatt Babik (Crestview)
Most Valuable Wrestler
Nathan Whitehead (Columbiana)
Coach of the Year
Levi Hively (South Range)