GOLF RESULTS
Salineville Thursday Night League
at Beaver Creek Meadows
FINAL STANDINGS: Burton’s 64 1/2; Tom & Sam 59; Old Guys 58 1/2; Flory Const. 57; K&B 47 1/2; Gil and Tom 46 1/2; J & R 44; Jim & Glenn 44.
Pinky’s Tavern/Jay’s Barber Shop/Coil Line Service/ League
at Eagle Pass
Jerry Gabriel-Jeff Cain 235; Bob Reeder-Galen Brandt 208 1/2; Chad Wood-Rod Davison 193 1/2; Dick Cope-Kevin Beresford 187 1/2; Jay Gamble-Lucian Clewell 187 1/2; Chuck Sluss-Brian Bostick 187; John Arter-Scott Cope 181 1/2; Rod Wright-Travis Wright 175 1/2; Steve Smith-Lenny Vondfeldt 174 1/2; Bryon Mountz-Steve Chaplow 159 1/2.
LOW GROSS: (team) Chad Wood-Rod Davison 81; (individual) Chad Wood 37.
LOW NET: (team) Chad Wood-Rod Davison 62; (individual) Rod Davison 32.
Brittain League
at East Palestine Country Club
TEAM WINNERS: (four-man three-ball) Lee Wyant, Steve Mckay, Chuck Murray, Keith Brown.
SKILL WINNERS: No. 1: Tom Brittain; No. 4: Terry Lipp; No. 7: Bob Burns; No. 9: Gary Little.
SKINS: No. 3: Bob Burns; No. 5: Tom Brittain (eagle); No. 6: Steve Mckay; No. 7: Bob Burns.
Monday Morning Tired Men’s League
at Westville Lake
STANDINGS: Bob Held-Bob Wallace 85; Randy Berger-Rick Caufield 84 1/2; Denny Herron-Fergie Wilson 80 1/2; Larry Wallace-Bob Schafer 78 1/2; Sam Greenawalt-Terry Frasher 74 1/2; Marion Koza-Kerry Smolira 74 1/2; Lee McGrath-Dave Storlie 73 1/2; Ralph Dunn-Dave Kunkle 71; Allen Kahler-Lee Kornick 70 1/2.
Monday Nite Ladies League
at Westville Lake
STANDINGS: Vickie Carman-Sherry Vernon 64; Coroline Stone-Cheryl Rasile 55 1/2; Debbie Gobley-Lucille Karnofel 55; Joanne Meier-Diana Shallenberger 55; Marsha Whinery-Charlotte French 54 1/2; Linda Buttermore-Julie Sell 53.
Tuesday Morning Ladies League
at Westville Lake
TOURNAMENT RESULTS: AA: Amber Allison; A: Mary Thorpe; B: Sue Rhodes; C: Barb Maroscher.
Tuesday Night Salem Elks League
at Westville Lake
CHAMPIONS: Jeff Chapman-Ed Connors.
SECOND PLACE: Harold Everson-Wayne Gorby.
THIRD PLACE: Terry Kornbau-Herb Shultz.
“Best Golfer”: Jeff Nile
Wednesday Night Men’s League
at Westville Lake
CHAMPIONS: Westville Lake C.C. (Bruce Blasiman Aaron Moser, Joe Schopfer, Alec Schopfer, Joe Burkhart, Doug Liebhart.
SECOND PLACE: Flowerland.
THIRD PLACE: McIntosh Oil.
FOURTH PLACE: BOC Water Hydraulics.
Thursday Night Men’s League
at Westville Lake
CHAMPIONS: Country Saw (Glenn Lippiatt, Tony Glista, Anthony Glista, Nate Glista, Al Goodrich, Todd Balsley)
Friday Night Scramble
at Westville Lake
STANDINGS: Mark Daniel-Diana Daniel 36; Jeremy Smith-Calvin Aldridge 37; Jerod Davies-John Houshour 37; Ken Sanor-Mike Stanley 38; Ross Petree-Bonnie Petree 39; Josh Brown-Levi Gorby 40.